تبلیغات
عکس

http://www.mobpersia.com/MobPErsia.gif

بازگرداندن نام خلیج فارس

 

بازگرداندن نام خلیج فارس
در نقشه های گیتی نگاره ماهواره ای و آنلاین گوگل
موسوم به (گوگل ارت)
فقط با یك میلیون رأی امكان پذیر است !


خلیج فارس نامی است به جای مانده از کهن‌ترین منابع تاریخی، زیرا که از سده‌های پیش از میلاد با پارس و فارس ( نام سرزمین ملت ایران ) گره خورده‌ است.
خلیج فارس براى ایرانیان تنها یك نام نیست بلكه بخشى از هویت مردمانی است كه نقش بزرگى در شكل گیرى و پیشرفت علم و تمدن بشرى در همیشه تاریخ داشته اند.
موقعیت جغرافیایی خلیج فارس از سمت شمال با ایران، از غرب با کویت و عراق و از جنوب با عربستان، بحرین و امارت متحده عربی همسایه است.
وسعت آن 240،000 کیلومتر است و پس از خلیج مکزیکو و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهان محسوب می‌شود.
این خلیج توسط تنگه هرمز به دریای عمان و از طریق آن به دریاهای آزاد مرتبط است و جزایر مهم آن عبارتند از: خارک، ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، کیش، قشم و لاوان که تمامی آنها به ایران تعلق دارد.
خلیج فارس و سواحل آن سرشار از معادن نفت و گاز است و مسیر انتقال نفت کشورهایی چون کویت، عربستان و امارات متحده عربی نیز می باشد.
به همین دلیل، منطقه‌ای مهم و استراژیک محسوب می‌شود. بندرهای مهمی در حاشیه خلیج فارس وجود دارد که از آنها می‌توان بندر عباس، بندر شارجه، دوبی و ابوظبی را نام برد.
دریانوردی در خلیج فارس سابقه بسیار طولانی دارد ولی اولین مدارک قطعی در این زمینه به قرن چهارم قبل از میلاد مربوط است و این هم یك نقشه خیلی خیلی قدیمی از خلیج همیشه فارس كه در موزه های فلورانس موجود است .

پس از بسته شدن راه تجارت بین شرق و غرب در دوره عثمانی، پرتغالی‌ها متوجه اهمیت این خلیج شدند، به طوری که سراسر قرن شانزدهم میلادی خلیج فارس را در تصرف خود داشتند اما پس از آن انگلستان توانست کشورهای رقیب را از آن خارج کند و در آغاز قرن نوزدهم بر آن تسلط یابد. با این حال، در سال‌های بعد نیز کشورهای حاشیه جنوبی آن به تدریج مستقل شدند و انگلستان پایگاه‌های خود را از دست داد.
در سالهای اخیر نامی جعلی به نام (خلیج عرب) نیز در برخی منابع بطور محدود بکار رفته است. که البته این نام کاملا جعلی و دروغین است و نام خلیج فارس تا ابد فارس خواهد ماند. چرا كه شواهد و مدارك موجود حكایت از آن دارد كه خلیج همیشه فارس متعلق به ایران بوده ، هست و همواره نیز خواهد بود و هر گونه تغییر به نام جعلی (خلیج عرب) شدیدا محكوم و بی اعتبار است .
به هر حال، چند وقتی است كه «گوگل» كه یك سایت مهم و مطرح در سطح دنیا می باشد در اقدامی مجعول نام خلیج همیشه فارس (PERSIAN GULF) را كه متعلق به ایران و ایرانیان است ، با نام ساختگی و جعلی خلیج عرب (ARABIAN GULF) روی نقشه های جغرافیایی جهانی خود یا بعبارتی گیتی نگاره ماهواره ای موسوم به (گوگل ارت) تغییر داده است .
كه این حركت از سوی اعراب منطقه طرح ریزی و به «گوگل» تحمیل گردیده است و موجب گردیده كه تاریخ واقعی ما مورد اتهام قرار گرفته و باعث تقویت ادعاهای پوچ و بی اساس كشورهای عربی منطقه در این رابطه شود .
لذا با توجه به موارد یاد شده و پی گیری های انجام شده توسط بسیاری از ایرانیان وطن دوست با امضا طومار اینترنتی به مقابله بر خاسته اند و سایت «گوگل» در این رابطه اقدام به نظر سنجی نموده و میتوان گفت به نوعی راه را برای اعتراض ما ایرانی ها باز گذاشته است ! مشروط بر این كه آمار این اعتراض در حد یك میلیون نفر برسد تا «گوگل» از تصمیم خود برگردد .
بله تنها یك میلیون رأی لازم است تا «گوگل» بار دیگر نام خلیج فارس را به جایگاه اصلی آن بازگرداند .
نوشته: مهدی گل مهدی |موضوع : | لینک مطلب | نظرات() | تاریخ ارسال: شنبه 7 اردیبهشت 1387
مطالب اخیر
لینک باکس ها

 

موضوعات
اشتراک خبرنامهنظرسنجی
عکسهای این سایت ؟
منوی اصلی
پر بازدید ترین مطالب
لینک های دوستان
آمار و اطلاعات
کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه:
بازدید های کل :

All Right Reserved

طراحی شده توسط جعبه تکنولوژی

این قالب توسط موسی در میهن بلاگ انتشار یافته است

حذف نکردن نام طراح قالب نشانه شخصیت شماست